משלוח חינם בקנייה מעל 299 ש"ח

052-6857766 / 052-8388899

כיצד לשכנע ילדים לקחת ויטמינים?

פורסם בתאריך: 10-08-2017
ישנם חומרים רבים שגופנו זקוק להם על מנת לתפקד כראוי, מה שנכון במיוחד כאשר מדובר בילדים שנמצאים בשלבי גדילה. על מנת שנוכל לדעת שילדינו אכן מקבלים את כל חומרי התזונה המומלצים, יש להקפיד ולערוך בדיקות דם סדירות וגם לספק להם תוספים מתאימים, אם וכאשר עולה הצורך בכך.
בבדיקות דם שגרתיות מתגלה פעמים רבות שיש לילדים חוסרים בוויטמינים שגופם זקוק להם, מה שמעלה את הצורך ליטול אותם באמצעות תוספים. באופן אופייני לילדים, הם לא תמיד יסכימו ליטול את הוויטמינים מסיבות כאלו ואחרות, וכאן נכנסת לתמונה מלאכת השכנוע של ההורים. באמצעות מספר טיפים פשוטים תוכלו לשכנע את ילדיכם ליטול את הוויטמינים הנחוצים להם כדי שיוכלו להתפתח בצורה תקינה ובריאה.

לפני הכל – למה חשוב כל כך ליטול ויטמינים? 

כפי שרבים מאיתנו יודעים, גופנו אינו זקוק לכמויות גדולות של ויטמינים, מה שמעלה את השאלה, למה צריך אותם כל כך? הסיבה לכך היא שהרכיבים הללו, למרות הכמויות המזעריות שלהם, אחראיים למגוון תהליכים חיוניים בגוף כמו התפתחות תקינה של המוח, פעילות סדירה של השרירים, יצירת הורמונים ועוד. גיל הילדות הוא זמן קריטי שבו הגוף זקוק לוויטמינים יותר מאי פעם, ומלבד ויטמין D וברזל שמרבית הילדים נוטלים, ישנם ילדים שזקוקים לסוגים אחרים של הרכיבים החיוניים הללו.

כיצד תשכנעו את ילדיכם ליטול ויטמינים? 

ישנם מספר טריקים וטיפים שיוכלו לעזור לכם לשכנע את ילדיכם ליטול ויטמינים על מנת שגופם יתפתח בצורה תקינה ומלאה. לפניכם שלושה יעילים במיוחד:
  1. שיטת ההסבר – כמו כולנו ואפילו יותר מהמבוגרים, גם ילדים אוהבים להבין תהליכים. הם סקרנים מטבעם ורוצים לדעת איך הגוף פועל, ממה הוא מורכב וכיצד הוא נבנה ומתפתח. אם מסבירים להם מהי חשיבותם של הוויטמינים לגופם, הם יהיו פתוחים יותר לרעיון של נטילתם. תוכלו לגייס למשימה סרטונים על הנושא שמותאמים לילדים, לקרוא עמם עובדות על ויטמינים ועוד, כדי שירגישו שהם חלק מהתהליך ולא שהוא נכפה עליהם.
  2. סוכריות וסירופ מתוק – יש ויטמינים שמשווקים בגרסאות מיוחדות לילדים. סוכריות על מקל, סירופ ממותק (אל חשש, גם כאן יש סירופים שאינם מכילים סוכר לבן מעובד, אלא תחליפים בריאים יותר), סוכריות מציצה – מי יסרב לפינוק מתוק? אפשר בהחלט לציין בפני הילד שהסוכרייה או המיץ גם תורמים לבריאות שלו, וכל הצדדים יהיו מרוצים.
  3. שיטת כוס הבליעה – נכון, יש גם ויטמינים שאין מנוס אלא לבלוע אותם בצורת גלולות. לשם כך תוכלו לרכוש עבור הילדים כוס בליעה מיוחדת שמיועדת למטרה הזו. לתוך הכוס תוכלו להכניס את כדורי הוויטמינים עם רכיבים אחרים, כך שבעת הבליעה שלהם, הוויטמינים גם ירדו מטה לגרון. את הכוס הילד עצמו יכול לבחור, ואם יהיו מצוירות עליה דמויות אהובות שגורמות לו לשמוח בכל פעם שהוא רואה אותן – מה טוב. 
למידע נוסף וקטלוג ויטמינים ותוספי תזונה לילדים לחצו כאן >>