כללי

פיגמנטציה בפנים

פיגמנטציה בפנים היא אחת התופעות המוכרות בתהליך המוכר והטבעי של הזדקנות העור. אנחנו מסתכלים במראה ומגלים כתמים קטנים או גדולים שמופיעים על המצח, על הלחיים ועל הסנטר ויוצרים מראה לא אחיד של גוון עור הפנים. היום – בזכות חידושים רבים בתחום הקוסמטיקה – אפשר לטשטש ואף להגיע להעלמת כתמי פיגמנטציה בפנים 

ישנם 3 ויטמינים עיקריים שיכולים להקל, לטשטש ולהעלים פיגמנטציה.

ויטמין C – הבהרה וגם הגנה על העור
ויטמין C הוא מרכיב חשוב – ובריא מאד – בתזונה שלנו. פירות הדר, ירקות רבים, עשבי תיבול ועלים ירוקים ופירות יער מצוינים לקבלת מנה יומית של ויטמין C. ויטמין C מכיל נוגדי חמצון שמסייעים להגן על העור מפני לכלוך, עשן וזיהום אוויר ומסייעים בהגנה מפני תהליך ההזדקנות הטבעי של העור.
היתרון המשמעותי של ויטמין C הם המבהירים הטבעיים שקיימים בו. ויטמין C יכול לסייע בהבהרת העור באופן ישיר וכשהוא מחובר עם רכיבים קוסמטיים נוספים המסייעים להבהרת העור התוצאה יכולה להיות דרמטית.
ויטמין E – שומר על הלחות
ויטמין E נחשב לאחד מנוגדי החמצון המשמעותיים ביותר בטבע.
הוא מסייע לשמירה על לחות ולסילוק מזיקים שונים כמו פיח, עשן ולכלוך מהעור. שילוב של ויטמין E בשגרת הטיפוח היומיומית מוביל לאיזון הלחות בגוף.
העור הופך רך ונעים יותר וכתמי הפיגמנטציה בפנים נעלמים כתוצאה מרכיבי הניקוי ונוגדי החמצון הקיימים בתוך רכיבי הוויטמין הזה.
היום משלבים ויטמין E, לצד ויטמין C, בהרבה מאד תכשירים, קרמים לשימוש יומיומי וגם בתכשירי הבהרה שונים. זהו אחד החומרים הפעילים הנלחמים בצורה הטובה ביותר נגד רדיקלים חופשיים, שהם הגורמים להזדקנות העור ובין היתר ליצירת פיגמנטציה בפנים.
ויטמין E אמנם קיים באגוזים, שקדים, פטריות ומוצרי מזון נוספים, אבל כדי שיהיה יעיל לטיפוח העור, הוא נצרך בתוך תכשירים ייעודיים, הקיימים אצל קוסמטיקאיות מורשות ורופאי עור וגם ברשתות הפארם.
ויטמין A – יתרונות רבים בויטמין אחד
בכל הקשור לטיפוח העור, ויטמין A הוא ללא ספק אחד החומרים הפעילים החיוניים ביותר.
הוא מסייע לשמירה על תאי העור ולחידושם, הוא משפר את הגמישות של העור, מאיץ את התחדשות התאים, מעודד יצירת קולגן ומסייע בשמירה על רמות הלחות האידיאליות לעור הפנים.
החומצה המוכרת – רטין A – היא מרכיב חשוב שנגזר מתוך ויטמין A והיא משמשת היום ככלי מפתח בידי אנשי המקצוע להקלה על תופעות הפיגמנטציה בפנים, הזדקנות העור וגם טיפול באקנה. ניתן לצרוך על בסיס יומיומי דרך המזון שאנחנו אוכלים.

ויטמינים האלו משולבים היום בתכשירים קוסמטיים ובחומרים הפעילים המשמשים את אנשי המקצוע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *