כללי

מה עושים כשמרגישים נפיחות בבטן

רבים מחפשים פתרונות קסם ורוצים תוסף זה או אחר על מנת להשיל קילוגרמים רבים ממשקל גופם, על מנת לחטב את המראה ועל מנת להציג בטן עם מעט אחוזי שומן ועם ריבועים מבצבצים.
בשורות הבאות נסקור מספר תוספי תזונה והמלצות נוספות על מנת להגיע לארץ המובטחת בה כולם חטובים ומרגישים בנוח עם גופם.
נקודה חשובה שצריך להדגיש היא שהדרך לריבועים עוברת דרך אחוזי שומן נמוכים והעלאת מסת השרירים בבטן, ולכן נציג מספר כלים שיסייעו להגיע לתוצאות הרצויות.

נתחיל עם תוספי התזונה שבטוחים לשימוש

במשפחת התוספים שעברו מטא אנליזות שונות (מגוון מחקרים שנאספו יחד לטובת קבלת תוצאות חותכות יותר) ונמצאו בטוחים לשימוש ניתן למצוא את קריאטין מונוהידראט, קפאין לפעילות אירובית ואימוני כוח, בטא אלנין, סודיום ביקרבונט, ניטרטים ואבקות חלבון.

אלה זקוקים לחיזוק נוסף של אימוני כוח ואירובי על מנת לגלות יעילות מקסימלית ועל מנת לאפשר למתאמן להגיע לתוצאות רצויות. גם השם תוסף מעיד על כך כי המוצר, טוב ככל שיהיה, זקוק לחיזוק נוסף בדמות אימון גופני ותזונה מושכלת.

פעילות גופנית לחיזוק הבטן

שיטת האימון המתמקדת יותר בשרירי הגו בכלל ובבטן בפרט היא אימון באמצעות פילאטיס מכשירים. מדובר על אימון גופני שמשלב תרגילי יציבה רבים העובדים על כל שרירי הבטן והליבה השונים ומאפשרים לחזק אותם מאוד.
חשוב מאוד בעבודה על שרירי הבטן לבצע תרגילים שונים ומגוונים ופילאטיס בהחלט מאפשר זאת.

ברפרטואר התרגילים הרחב ניתן למצוא את תרגיל הגשר (bridging), תרגיל המאה המפורסם, פלאנק, פלאנק צדי ועוד מגוון רחב של תרגילים). לרוב, יכלול שיעור פילאטיס ממוצע בין 15-25 דקות עבודה על שרירי הבטן ויחזק אותם בצורה ניכרת.

את תדירות האימונים כדאי לבצע במשטר של שלושה אימונים בשבוע וזאת על מנת לאפשר לשרירי הבטן לנוח לאחר כל אימון ולהיבנות כמו שצריך. חשוב לזכור כי שרירי הבטן פעילים כמעט בכל תנועה של גוף האדם ולכן אין צורך לקחת אותם עד הקצה בכל יום.

שמירה והקפדה על תזונה
שרירי בטן נחשפים רק כאשר אחוזי השומן בגוף הינם נמוכים. אצל גברים יופיעו הריבועים רק כאשר יגיעו לפחות מ-12 אחוזי שומן בעוד אנשים יכולות להסתפק בירידה מתחת ל-20 אחוזים. כמובן שהדרך להורדת אחוזי שומן עוברת בגרעון קלורי המבוסס על תזונה חכמה, מאוזנת ומוקפדת. רצוי להתייעץ עם דיאטנית קלינית לצורך בניית תכנית דיאטטית שתאיץ את קצב השגת התוצאות הרצויות, ותעשה זאת תוך שמירה על הבריאות.

כיום קיימות דיאטות רבות שמבטיחות הרים וגבעות, אך כאשר פוגשים את מי שבחר בדיאטות הנ”ל מספר חודשים לאחר סיומן רואים כי עלה מהמשקל ההתחלתי. לכן, שימו לעצמכם למטרה את הבריאות כמעל הכל ואת הריבועים בבטן כאמצעי ולא מטרה. כך תוכלו להגיע למחוז חפצכם כאשר אתם בריאים ועם גוף חטוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *