בלוג

אומגה 3 בהריון

ויטמינס 4 אול - חנות ויטמינים ותוספי תזונה

מחקרים רבים שפורסמו בשנים האחרונות מצביעים על חשיבותן ותרומתן לבריאות של חומצות השומן מסוג אומגה 3. מחקרים אלו מראים שקיימת חשיבות לצריכת אומגה 3  אפילו יותר אצל ילדים.

 

כהורים אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לתת לילדינו את התזונה הטובה והבריאה ביותר. אנו דואגים לתפריט מגוון בפירות, וירקות בצבעים שונים, מסבירים כמה חלבון חשוב לבניית הגוף, שוויטמינים ומינרלים עוזרים לנו לגדול  ולהיות בריאים, ומשתדלים להמעיט ככל הניתן בסוכר ובמוצרים מעובדים. במטרה לגדל את ילדינו בריאים בגוף הפיזי והמנטאלי, ועל מנת שיחיו חיים איכותיים, ככל האפשר. אך לא תמיד הדבר ניתן או אפשרי, במציאות הקיימת, בעולם המודרני עם התזונה המערבית קשה מאוד להקפיד על תזונה נכונה. כך גם לגבי כמויות ראויות של אומגה 3.

 

מהי אומגה 3?

מדובר בשומן בלתי רווי, השייך לקבוצת מולקולות השומן הארוכות, הנקראות כך משום שבכל מולקולה יש מספר גבוה של אטומי פחמן שיוצרים מולקולה מוארכת בהשוואה למולקולות עם מספר פחמנים קטן יותר.  גוף האדם זקוק למספר סוגים של חומצות שומן, אותן הוא מקבל מהמזון, מבין חומצות אלו מוגדרות שתי קבוצות כחיוניות, כלומר, ככאלה שבלעדיהן אין חיים- אומגה 3 ואומגה 6. כדי להנות מהיתרונות של כל אחת מהקבוצות האלה יש צורך לשמור על איזון ביחסי הצריכה של שתיהן. 

 

עוד בשלב ההריון ובשנותיו הראשונות של התינוק: לחומצת אומגה 3  חלק בתהליכי בניית התא ברקמת המוח של העובר, והן גם חשובות להתפתחות מערכת הראייה. בשנים הראשונות לחיי התינוק, האומגה 3 משפיעה גם על ייצור המתווכים העצביים האחראיים על העברת המסרים מהמוח לגוף, וכן לבניית חסינות כנגד בעיות עצביות בעתיד. על כן אם את בהיריון, אז קודם כל בשעה טובה, אנחנו בטוחים שאת דואגת לעצמך ולעובר, מקפידה על תזונה נכונה ובמידת הצורך, ולאחר ייעוץ רפואי, גם נוטלת תוספי תזונה שייתמכו בבריאות גופך ובריאות העובר שלך כמו אומגה 3 המתאימה לנשים בהיריון.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *